Проповідь на тему: «Важливість відвідування храму Божого в житті християнина»

В імя Отца і Сина і Сятаго Духа.

 Дорогі браття і сестри Церква – це дім Божий, основою цього дому, говорить Святитель Дімітрій митрополит Ростовський: «Є Христос, стіни Закон Божий, стовпи – апостоли, євангелісти, вчителі, а покров – Дух Святи»! Подобно тому, як у морі знаходяться остови на яких є здорова питна вода, плодоносні дерева, пристані і гаванні для того щоб ті, кого настигла буря знаходили в них захист – так Бог подарував хвилюющому і обуреваємому гріхами світу Церква, в якій немовби як на цих затишних, і плодоносних островах люди знаходять собі спасіння.

 Сьогодні в наш час, багато людей невідкидаючи віри в Бога, з церковним життям немають ні чого спільного. Вважають що Бог в них в душі, і шукати його потрібно саме там, а не в побудованих людськими руками храмах. Для свіцької не духовної людини Церква – це щось незрозуміле, чуже віддалене від її реального життя, тому така людина і не ходить до Неї. Більше того багато хто вважає, що важливіше бути хорошою людиною, а ніж регулярно ходити в храм. Але задаймо собі питання що таке бути хорошою людиною? Це поняття дуже відносне тому що Бог усі Свої творіння створив хорошими, а людина є вінець творіння, сама досконала частина усього творіння. Кожна людина може бути подібна Богу і являється образом Божим, незалежно від того знаємо ми про це чи ні. В цьому розумінні кожна людина хороша. Ще хорошою називають порядну людину, що також є відносним. Тому що всі ми для когось хороші, а для когось не дуже. Наприклад можна бути прекрасним лікарем, але поганим чоловіком. Можна бути готовим на самопожертвування заради своєї батьківщини, і в той же час бути жорстоким і нещадним до своїх ворогів. Тут виникає питання чи це дійсно хороша людина?

 Бажання бути с кожною людиною хорошим це не любов до людей, а чоловікоугодіє та лицемірство. Про це сам Господь говорить у Євангелії: «Горе вам корда все люди будут говорить о вас хорошо». Тому Церква нас вчить, що ми призвані не для того щоб бути хорошими, а для того щоб бути святими – це зовсім інший вимір людського духу. Церква допомагає людині відчути свою гріховність, свою нікчемність і в цей же час подає їй зцілення.

 Святий Апостол Павел говорить про Церкву так, як не хто інший не зміг би зробити за всю історію людства: «Церква – є тіло Христове» при цьому добавляє: «столп и утверждениеистины» і що ми всі: «уды от части» тобто члени цього організму. Тут людина постійно вдивлюється в себе не своїми власними очами, а просить допомоги і участі у своєму житті благодаті Божої, яка освящає все наше життя. І саме Церква – є тим місцем з якого подається нам ця благодать. Подібно тому як гілки на дереві отримують живильні соки від одного стебла, і цим зберігає своє життя, так і всі ми, православні християни получаємо і зберігаємо своє благодатне духовне життя тільки в єдності з Церквою.

 Свята Церква народжує нас духовно в таїнстві Хрещення, запечатує пичатью Святого Духа в таїнстві Миропомазання, і дає сили для нашого морального життя. Питає нас духовно в Причасті Тіла і Крові Христових. Подає нам благодать оправдання в таїнстві Покаяння. Благословляє сімейне життя, напутствує нас в загробний світ. Ось так життя кожної людини, від колиски до гроба знаходиться під благодаттю Святого Духа, яку ми можемо отримати тільки в Церкві і її таїнствах.

 Звідси ми бачимо на скільки для нас важливо бути в єдності з Церквою, і що бути просто хорошою людиною недостатньо для нашого спасіння. Святість невід'ємно включає в себе відчуття своєї недостойності, і глибоке відчуття своєї гріховності. Це і змушує нас шукати спасіння, шукати Бога до якого ми не можемо так близько прийти минаючи Церкву. Цар Соломон у своїй молитві звертаючись до Бога сказав: « Дабудут очи твои отверзты на храм сей день и ночь, на сие место о котором Ты сказал: мое имя будет там».

 Тому дорогібраттяісестри, будемо пам'ятати на скільки для нас є важливим храм Божий, це особливе місце перебування благодаті Божої. І якщоми прокинувшись в воскресний чи святковий день, не відчуваємо за собою бажання піти в храм Божий, то наше життя в духовному плані є страшне. Тому завжди будемо спішити в храм і завжди будемо пам'ятати, що: «Царство Боже силою береться и нужницы восхищают его».

Пiлат Андрiй

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский