Воскресіння Лазаря як запевнення нашого майбутнього воскресіння

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа!

  Сьогодні дорогі отці, браття та сестри, наша свята Православна Церква, вшановує величну Євангельську подію, коли Господь наш Ісус Христос воскресив четвероденного Лазаря. Таке велике чудо Спаситель здійснив перед початком Своїх страждань, за декілька днів до Свого славного Воскресіння.

 Святий євангеліст Іоанн Богослов вказує на мету, з якою воскрешає Ісус Христос праведного Лазаря. Про неї Господь говорить, звертаючись до Своїх учнів: «щоб ви увірували», що дійсно всі померлі воскреснуть і що їхній Вчитель не простий чоловік, а Богочоловік.

 З Євангельських розповідей нам відомо багато фактів воскресіння померлих. Знаємо, що Христос окрім Лазаря, воскрешав і других людей, як наприклад, сина Наїнської вдови, дочку Іаіра. А також і апостоли воскрешали померлих. Але воскресіння Лазаря було особливим, так як по законам природи, тіло почало предаватися тлінню і ніяких ознак життя вже не було. Для Бога ж нема нічого неможливого. І коли до гробу, в якому лежало тіло Лазаря, на четвертий день приходить Ісус Христос, у власті якого всі живі і мертві, то по Його слову, Лазар миттєво встає від мертвого сну і обвитий погребальними пеленами виходить з гробу.

 Це велике чудо воскресіння четвероденного Лазаря укріпило віру апостолів і всіх учнів Христових про те, що їхній Вчитель – це дійсно Син Божій і істинний Бог, котрий Своїм словом воскресить і всіх померлих з часів Адама.

  Воскресіння Лазаря нагадує і нам про те, що людина створена для вічності, що смерть і тління – це наслідки гріха. Воскресіння Лазаря нагадує нам і про наше воскресіння із мертвих і стверджує нашу віру в ту істину, що наші перетворені в прах тіла воскреснуть для останнього праведного суду, воскреснуть для того, щоб дати відповідь за своє прожите життя. Господь говорить: «Не дивитесь сему, ибо настанет время, в которое все находящиеся в гробах, услышат глас Сына Божия: и изыдут творившие добро в воскресение жизни, а делавшие зло – в воскресение осуждения». Святий апостол Павло навчає нас такими словами: «Всем бо явитися нам подобает пред судилищем Христовым, да примет киийждо, яже с телом содела, или благая или злая». Про воскресіння померлих нас повчають і святі отці. Святий Філарет, митрополит Московський каже: «Как уснувший вечером пробуждается утром с обновленною силою жизни, так уснувший смертью телесной, пробудится в новую бессмертную жизнь в день всеобщего воскресения для встречи с Господом».

  По цьому, дорогі браття та сестри, нам потрібно вже з сьогоднішнього дня, з цієї хвилини готувати себе до цієї зустрічі з Богом, щоб дати достойну відповідь за прожите нами життя. Виникає запитання: а як же ж нам готуватися до цієї зустрічі, що ж нам робити, щоб дати достойну відповідь перед Богом?

  Свята Православна Церква нас повчає що насамперед, нам потрібно очистити свою душу і серце від гріхів та пороків слізьми покаяння. Потрібно просити помочі в Господа і всіх святих для того, щоб Господь послав нам палку ревність до спасіння, щоб ми возлюбили заповіді Божі, возлюбили правду Божу і щоб наша душа поступово підіймалася і пізнавала воскресіння Христа. Ми повинні усіляко уклонятися від гріха, різних розваг, старатися прощати, терпіти всілякі ображення, неправди, більше молитися, навіть і за тих, хто причиняє нам скорботи. І тільки тоді в нас запалає вогник віри в нашому серці, і тільки тоді ми зможемо дати достойну відповідь на Страшному Суді перед праведним Судією Господом нашим Ісусом Христом.

  Отож, дорогі браття та сестри, возлюбімо добро, возлюбім заповіді Божі, возлюбім правду Божу, возлюбім істину, возлюбім один одного і з вірою та любовю приступим до Господа і пізнає душа наша воскресіння Христове. Амінь.

Андрій ГНАТЮК

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский