Вірність святій Православній Церкві

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа!

 Дорогі отці, браття та сестри! Іноді, читаючи духовну літературу, ми зустрічаєм, як Св. отці порівнюють Церкву зі спасаючим човном, що пливе по бурхливому морю і доставляє до пристані всіх, хто на ньому.

 Свята Церква з часів Апостолів являється носителем великих духовних дарів які необхідні людині для спасіння. Дорогоцінностями її є Святе Писання і Святе Передання, святі спасительні таїнства і обряди, богослужіння і весь багатовіковий досвід св. отців і подвижників благочестя.

 В Православній Церкві постійно перебуває Дух Святий, який через архіпастирів і пастирів, що мають Апостольське преємство, подається всім християнам, даючи благодатні сили для нового життя. В ній людина освячується і восходить на висоту святості і богоподобія. Безчислені сонми святих являються яскравим прикладом досконалості, якої можуть досягти християни, знаходячись в Православній Церкві.

 Сьогодні наша Церква прославляє одного із святителів - Григорія Богослова. Будучи великим проповідником, святитель боровся з різними єретиками. Особливо були сильними його слова: «П'ять слів о богослов'ї», за що був названий Церквою богословом. Церква виховала в душі своїй великого сина різними добрими справами, але перш за все була любов до Бога і до ближніх. Григорій Богослов завжди в своїх посланнях та проповідях закликав християн бути істинними чадами святої Церкви і в ній відроджувати своє духовне життя і своє спасіння.

 Дорогі отці, брати та сестри, ми з вами також являємося членами Церкви, і сам Господь управляє нею і через неї надає людям все, що необхідно для спасіння. По словам апостола Павла: «Ісус Христос вчора і сьогодні та навік той же»(Євр.13,8). Церква дає людині все те, що їй необхідно для спасіння душі. В ній і до сьогодення зберігається вся повнота істини і буде вона існувати до останніх днів: «Збудую Церкву Мою, - говорить Господь, і брами Ада не здолають її». Якщо ми будемо вірними чадами Церкви, до кінця дотримуватись заповідей Божих, то наслідуємо життя вічне. Але хто покидає Православну Церкву і йде по різним розколам та сектам, то такі люди далекі від спасіння, по словам священомученика Кіпріана Карфагенського: «Кому Церковь не мать, тому Бог не Отец». А блажений Августін вчить: «Кто не между членами Христовыми, тот и не может иметь христианского спасения. Можно иметь почесть, можно иметь таинство и петь «Аллилуия» и отвечать «Аминь», можно иметь веру в Троицу и проповедовать Ее, но нигде, кроме Православной Вселенской Церкви нельзя найти спасения».

  Прославляючи сьогодні святителя Григорія богослова звернемося до нього з гарячою молитвою, щоб допоміг нам сердечно покаятись і задуматись над своїм життям і бути вірними чадами Господа нашого Ісуса Христа і святої Православної Церкви. Амінь.

Юрій ОРЛОВСЬКИЙ

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский