Новости семинарской жизни

20.12.2020. Богослужіння в день пам`яті свт. Миколая Мирлікійського

18.12.2020. Ректор семінарії очолив Божественну Літургію в день пам'ятi святої великомучениці Варвари

05.12.2020. На свято Введення Пресвятої Богородиці в семінарському храмі звершено святкове богослужіння

30.10.2020. Паломницька поїздка

28.10.2020. Викладач Семінарії прийняв участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції

24.10.2020. В семінарії вшанували пам'ять Собору Волинським святим

14.10.2020. Екскурсiя семiнаристiв до iсторичного мiста Кременець

10.10.2020. В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

09.10.2020. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

04.10.2020. Служіння ректора: неділя 17-а по П'ятидесятниці

01.10.2020. Ректор семінарії освятив нове приміщення для студентів ПДС

27.09.2020. Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

21.09.2020. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

11.09.2020. Mитрополит Сергій очолив Божественну літургію в семінарському храмі на честь препп. Іова та Амфілохія Почаївських

11.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

10.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

Проповідь в день пам'яті святителя Миколая

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Із церковного календаря ми з вами знаємо імена багатьох святих. І серед усіх святих, якихми знаємо, з якою любов'ю, з яким благоговінням народ Божий почитає великого угодника Божого Святителя Ніколая архієпископа Мир Лікійських.

 «Поминайте наставників ваших, які проповідали вам слово Божие, і, дивлячись на кончину їх, подражайте вірі їхній.». Цими словами апостола Павла, Свята Церква призиває нас поминати наставників, які проповідували нам слово Боже своїми словами і справами, були істинними послідовниками Христа до самої смерті.Свята Церква зображує перед нами святителя Ніколая ревносного пастиря, подвижника віри, святого який завжди чує молитви тих хто в біді. Немає такого будинка де б не була ікона святителя, не знайдеться такого християнина який би, не прибігав до нього в молитві за допомогою і його заступництвом. До нього звертаються і його почитають не тільки християни а й інші народи та релігії.

 Святитель Миколай ще при своєму житті і тепер являється покровителем мореплавців. Згадаємо маленьку історію із його житія. Ще будучи священиком,він відправився в Єрусалим по морю, щоб поклонитись гробу Господньому та іншим святиням. В один момент піднявся шторм і корабель стало заливати великими хвилями. Подорожуючі на кораблі побачивши, що він священик стали просити. щоб він молився за їхнє спасіння. Завдяки сердечній молитві святителя шторм пройшов, наступив повний штиль, а загальна печаль і страх перейшли в радість і торжество.

 Небагатьом із нас браття і сестри приходилось відчувати небезпеку морської подорожі. Але всі ми без винятку піддаються небезпеці зовсім іншій - подорожі по житейському морю. Святитель Василій Великий навчає нас що людське життя – це шлях, по якому кожен із народжених на землі спішить до кінця.

 Кожна людина, це подорожуючий, який пливе по бурхливому житейському морю без сумніву повинен пройти через не один шторм. Дуже багато бід і небезпек,спокус і випробувань ховає в собі це море. А на цьому шляху, в нас стоїть суперник, тобто диявол - ця сила яка настроєна до нас вороже, якапереслідує нас на кожному нашому кроці , яка використовує всі способи щоб збити нас з істинного шляху, який веде в Царство Небесне, до Бога. Тому кожен християнин повинен знати як нам перенести ці житейські бурі і незгоди, як правильно протистояти всім стрілам лукавого, повинен знати чого нам потрібно уникати і як з ним боротися, щоб досягти нам Царства Небесного. Кожен християнин повинен уміти керувати своїм життям. В життя як в морі нас скрізь оточує небезпека однаково: і дитячих роках, і в молодості, і в зрілості, і в старості. І на кожному етапі нашого життя ці небезпеки різні які можуть нанести великої шкоди людській душі.

 Дорогі браття і сестри. Що ж нам робити серед усіх цих небезпек? Ащо робили святі апостоли коли їхній корабель під час шторму мав потонути? Вони зверталисьдо свого Учителя, до нашого Господа словами: «Спаси нас Господи ми погибаємо!». Що зробили пливші на кораблі разом із святителем Миколаєм? Вони звернулись до нього з проханням щоб він молився за них. Що робити нам православним християнам, до кого нам возвести свій молитвений взор коли нас обуревают хвилі житейського моря? У нас є Спаситель який положив душу свою за нас. У нас є всесильна ходатаїця і молитвениця перед Богом – Пресвята Діва Богородиця. У кожного з нас є ангел-хранитель, є в нас і другий ангел ім'я якого ми носимо і безліч святих угодників Божих. І вони близькі до нас як ніхто, тому що уже пройшли це житейське море, бачучи як ми стараємось іти по цьому шляху вони моляться разом з нами і за нас, вони наші ходатаї перед Богом.

 Тому, ми подорожуючі по цьому житейському морю різних турбот, ми потопляємі своїми власними гріхами, будемо частіше прибігати до наших святих угодників. І сьогодні у цей день ми особливо повинні прибігати до святителя Миколая. Він завжди поспішає на допомогу до тих, хто його кличе. І хто вірою і надією прибігає до нього він завжди допоможе у справі нашого спасіння. Він молить Бога про всіх людей, щоб Господь освятив нас істиною Своєю, аби за його прикладом ми ввійшли в радість Господа Нашого Іісуса Христа. Амінь.

Ліщук Миколa

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин