Друние статьи

О покаяния в современном мире
О покаяния в современном мире
Покаяние — духовная купальня, через которую прошли все творцы величайших деяний в христианских народах.


Кальян - церковный взгляд на проблему
Кальян - церковный взгляд на проблему
Сейчас очень в моду вошло курение с использованием кальяна. Внешне он привлекателен тем, что как бы представляет альтернативу сигаретам.


Как привлечь молодежь к церковной жизни
Как привлечь молодежь к церковной жизни
В последние годы в Церкви уже почти никто не оспаривает то, что воспитательная работа в молодежной среде должна иметь свои особые формы и методы, свои специальные подходы.


новий рік в Почаєвській Семінарії
Як проходив новий рік в Почаєвській Семінарії
Як новий рік розпочнеш так і його проведеш. Здавна існує таке повір’я, тому наші справи говорять за нас. Кожна людина наділена вибором, але чи вірно його робить залежить лише від неї.


Чего не дано «просвещенной» Европе
Чего не дано «просвещенной» Европе
Благодатный ум видит то, что не может видеть глаз; видит внутреннее под внешним, и видит сердце под платьем, и видит человека за лицедеем и Бога за человеком.


Вифлеемская пещера
Вифлеемская пещера
«Только некий Бог может спасти мир!» Это последний крик философов и пророков древних времен. Это крик человечества, томящегося во оковах князя мира сего, в лабиринте без окон и дверей, в жизни, теряющейся в нирване и гадесе.


Поучение на евангелие
Поучение на евангелие в крещенский сочельник и на Святое Богоявление
Естественно, народ почитал Иоанна гораздо выше Христа. Тот всю жизнь свою проводил в пустыне, был сын архиерея, носил необычайную одежду, призывал всех ко крещению и, сверх того, родился от неплодной


История одной непослушной дочери
История одной непослушной дочери
Большую силу имеет слово родителей! Оно может низвесть на детей благословение Божие; оно же, сказанное в раздражении, может окончательно погубить детей, т.е. навлечь на них тяжкие бедствия.

День памʼяті Володимирської ікони Божої Матері

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 В цей прекрасний, сонячний осінній день всі ми дорогі отці, браття і сестри зібралися в цьому божественному храмі, щоб разом з вами прославити Царицю Небесну в її чудотворному образі Володимирська, а також відсвяткувати 5-ти річний ювілей з дня освячення нашого семінарського храму. 5 років, нібито би не багато, і не мало, але кожного дня зранку та ввечері вихованці збиралися і, з Божої милості будуть збиратися, щоб разом прославляти Ісуса Христа, Його Пречисту Матір і преподобних Іова і Амфілохія, які є покровителями цього храму, а також всіх святих угодників Божих.

  Святий пророк Давид, відвідуючи храм Господній говорив: « Увійду в дім Твій, поклонюся до храму святого Твого в страсі Твоїм» У певний час, дорогі браття та сестри йдемо й ми на молитву до храму Божого, де стоїмо перед лицем самого Бога, Пресвятої Богородиці і угодників Божих. Прикро, але деколи ми приходимо в храм без належного внутрішнього духовного настрою. Хоча пророк говорив: « Увійду в дім Твій… в страсі Твоїм». Отже зі слів пророка ми бачимо що він заходив у храм зі страхом божим. Що ж таке страх Божий?

 Це особливий благоговійний настрій з усвідомленням величі Божої зі свідомістю своєї негідності стояти перед лицем Господнім. Святий псалмоспівець Давид настільки полюбив храм Божий, що говорив, бажаю бути при порозі дому Бога мого, аніж жити в наметі з нечестивими. З цього ми бачимо, настільки він цінував час молитви проведений в храмі. Історія, як стародавня так і наших часів знає багато і інших людей, які були сповнені такої ж любові до храму. Погляньмо на Царицю Небесну так вона маючи 3 роки свого земного життя увійшла до храму Господнього. Найвеличнішої любові до храму був сповнений Господь Наш Ісус Христос. Давайте згадаймо, як Спаситель, турбуючись про святість храму Божого вигнав звідти торгівців, говорячи такі слова: « Дім Мій, дім молитви наричется, а ви його зробили вертепом розбійників». Ось таку любов і ми повинні мати з вами.

 Наш православний храм є особливим місцем присутності Божої благодаті. З храмом Божим зв’язано життя кожного православного християнина розпочинаючи від народження і до самої смерті. Кожна віруюча людина в цьому святому місці знаходить шлях до спасіння. До храму Божого християнин поспішає на молитву виливаючи радість і горе перед Творцем неба і землі. Найголовніше, що для нас може бути – святі таїнства які ми можемо прийняти в Храмі божому. Тут ми очищаємося від гріхів і єднаємося в таїнстві святої Євхаристії з самим Христом. Святі отці Церкви вчать, що храм Божий є друге небо, де зі страхом і трепетом стоять перед престолом Божим архангели і ангели, прославляючи Всевишнього.

  А тому-то , дорогі браття та сестри коли ми з вами будемо стояти в храмі Божому без належного благоговіння і думати про життєву суєту, навряд чи почує нас Господь, а більш всього ми можемо його прогнівати. Постараймося стояти в цьому святому місці, з особливою увагою, думаючи про бога прохаючи Його допомоги, у нашому нелегкому житті. Амінь.

 Антон Мусієнко

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Главное расположение молитвы да будет покаянное, ибо мы много согрешаем все.

Святитель Феофан, Затворник Вышенский

Мы должны к Господу припадать в таком смирении, считая себя за земляных червяков и подобно им ползающих, и произносить молитву к Господу в детской простоте, как лепечущие дети, а не с высокомшием.

Преподобный Амвросий Оптинский