Новости семинарской жизни

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

15.10.2016. На свято Покрови Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили святкову літургію

01.10.2016. Лекция на тему: «Новые вызовы информационного общества»

21.09.2016. На свято Різдва Пресвятої Богородиці в семінарії відслужили святкову літургію

10.09.2016. Ректор семинарии принял участие в праздновании памяти преп. Иова в Почаевской Лавре

08.09.2016. В Почаевской семинарии состоялись торжества по случаю 10-летия основания семинарского храма

04.09.2016. Єпископ Серафим звершив ієрейську хіротонію

01.09.2016. В Почаївській духовній семінарії розпочався новий навчальний рік

29.08.2016. В день Успіння Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили молебень для дітей

23.08.2016. В Почаївській духовної семінарії проходять вступні іспити

20.08.2016. На свято Преображення Господа нашого Іісуса Христа єпископ Серафим звершив літургію в м.Шумську

05.08.2016. В день пам'яті Почаївської ікони Богоматері єпископ Серафим звершив літургію в Успенському соборі

Проповідь В другу Неділю Великого посту в день пам'яті Григорія Палами на тему:«Терпіння і наполегливість у Християнському житті»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Дорогі отці, браття та сестри. Сьогодні з Божою милістю прожито дві неділі Великого Посту. Під час того, як ми відвідували храмові богослужіння зі слів пісне співів зрозуміли, яке вагоме місце займає терпіння і наполегливість у християнському житті. У сьогоднішньому воскреслому Євангеліє, бачимо яскравий приклад того , що через наполегливість і терпіння 4 друзів, які спустили хворого, Господь зцілює і прощає гріхи розслабленому.

 Що ж можемо почерпнути із цієї Євангельської розповіді? В першу чергу наполегливість з якою ці люди стремились прийти до Христа. І справді для того, щоб хворий отримав зцілення, було проявлено велику наполегливість, подолано труднощі і перепони. Побачивши великий натовп людей, друзі могли розвернутися і піти геть, але ми бачимо, що вони так не зробили, а навпаки полізли на дах. Зрозуміло, що підняти хворого, дорослого чоловіка на вершечок будинку справа нелегка,але друзі не здались і зробили це. Розібравши частину даху, на мотузках спустили хворого до Христа. Напевно, господарі будинку і натовп, які слухали проповідь роптали і кричали на них. Незважаючи на це вони все-таки довели свою справу до кінця. І ось така наполегливість і терпіння не залишились без нагороди: хворий був зцілений Господом.

 Нехай цей Євангельський випадок навчить нас наполегливості і терпінню, які ми повинні проявити у цьому Великому Посту. Ми як ті друзі розслабленого в цей благоприятний час маємо прийти до Христа, для того щоб отримати у Нього зцілення душі і дар вічного життя. У помічників розслабленого були різні перепони на шляху до Господа. Точно так у ці дні Святого Посту,йдучи до Бога, повинні долати різні перепони і труднощі. І саме тут нам необхідні велике терпіння і наполегливість. Ми маємо поступати, як ті друзі при наявності труднощів не унивати, а терпеливо і наполегливо їх подолати і довести справу до переможного кінця,щоб із радістю на серці зустріти Світле Христове Воскресіння.

 Така наполегливість проявляється при звершенні усіх чеснот. Наприклад молитва. Вона неодмінно потребує зусилля і терпіння . Особливо зараз коли звершуються довгі Великопосні богослужіння із поклонами. Але у цей благоприятний час цього терпіння як раз не вистачає . Буває, що ми розсіюємо увагу під час молитви або взагалі скорочуємо її під різними причинами: «немає сил, часу», «справи», «молитва не виходить» і т.п. Замість того, щоб проявити терпіння і наполегливість, ми при перших трудностях залишаємо молитву

 Приклад молитви ми бачимо в притчі про праведного судію, який не хотів допомогти бідній вдові, але жінка молилася і наполегливо ходила до нього до тих пір поки судія не виконав прохання. Те саме можемо сказати і про пости. Часто люди не проявляють в них довгоочікуваного терпіння. І,навіть, більше про Святе Причастя. Буває так, що ми не проявляємо терпіння і сил для того, щоб правильно підготовитися до прийняття Святих Дарів, і тому люди причащаються дуже рідко, або взагалі не приступають до Таїнства.

 А як же нам стяжати терпіння і наполегливість? Терпіння полягає в осознанні своєї гріховності, тобто у власному баченні своїх гріхів. Тому потрібно молитися Богу і просити допомоги у тому, щоб навчитися бачити в собі гріхи. В ці дні святої Чотиридесятниці Церква особливо молиться словами Єфрема Сиріна: «Ей Господи, царю даруй мне зрети моя прегрешения и не осуждати брата моего». І тоді Господь бачучи нашу духовну ніщету буде укріпляти нас своєю Божественною Благодаттю, яка з часом допоможе у стяжанні терпіння.

 Отож, будемо з наполегливістю просити у Бога терпіння, бо воно є дуже важливе у нашому християнському житті, тому що все досягаеться завдяки ньому. Тому дорогі отці, браття та сестри, постараємося придбати і засвоїти у собі цю чесноту, особливо зараз у дні Великого Посту проявимо терпіння і наполегливість у наших трудах по Богу, тому що Царство Небесне силою береться і тільки той хто прикладає зусилля досягає його. Амінь.

Лихошвай Iван

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин