Новости семинарской жизни

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

15.10.2016. На свято Покрови Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили святкову літургію

01.10.2016. Лекция на тему: «Новые вызовы информационного общества»

21.09.2016. На свято Різдва Пресвятої Богородиці в семінарії відслужили святкову літургію

10.09.2016. Ректор семинарии принял участие в праздновании памяти преп. Иова в Почаевской Лавре

08.09.2016. В Почаевской семинарии состоялись торжества по случаю 10-летия основания семинарского храма

04.09.2016. Єпископ Серафим звершив ієрейську хіротонію

01.09.2016. В Почаївській духовній семінарії розпочався новий навчальний рік

29.08.2016. В день Успіння Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили молебень для дітей

23.08.2016. В Почаївській духовної семінарії проходять вступні іспити

Проповідь на тему: «Як поступати, коли ближні відносяться до тебе із заздрістю»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Сьогодні Православна Церква вшановує пам'ять преп. Іоанікія, який своїм життям показав нам приклад, як поступати, коли ближні відносяться до нас із заздрістю.

 Заздрість, по вченню Православної Церкви є печаль і скорбота серця при благополуччі ближнього, і навпаки, радість і задоволення при його невдачах. Першим хто здійснив цей гріх був диявол. Зробив він це соблазнивши Єву на гріх. Заздрість по своїй властивості народжує в душі ненависть, яка дуже строго засуджується Євангельським вченням: «Всяк ненавидяй брата своего человекоубийца есть». Заздрити людині значить противитись самому Богу, Який розділив і розділяє між людьми свої таланти. Тому вона ще у Старому Завіті забороняється десятою заповіддю Закону Божого: «Не желай дома ближнего твого,ни жены ближнего твоего, ни поля его, ни раба его, ни рабыни его, ни вола его, ни осла его, ни всякого скота его, ничего, что у ближнего твоего» (Исх. 20,17). І апостоли в своїх посланнях неодноразово застерігали паству від цього гріха, тому що наслідки його дуже жахливі, апостол Іаков пише: «Ибо где зависть и сварливость, там неустройство и все худое» (Іак. 3,16).

 І дійсно ця страсть, приховавшись в душі готова причинити ближньому будь-яке зло. Вона робить пакості, придумуючи самі коварні способи, щоб досягнути своїх злих цілей. Саме із-за заздрості фарисеї не злюбили Іісуса Христа, хотіли принизити Його в очах людей, бо були честолюбиві і хотіли щоб всю славу воздавали їм. Фарисеям це не вдавалось, тому і камнями хотіли Його побити, і в кінці-кінців розіп'яли. Христос же за них молився.

 Нажаль таких людей, фарисеїв, багато і в наш час. Не маючи багатства, вони хочуть причинити зло тим, хто його має, будуть раді щоб їх хтось пограбував і самі готові в цьому посприяти. Інші, щоб задовільнити свою страсть, завдати шкоди ближнім, вдаються навіть до магічних дій: наводять порчі, врочать та інше. Тим самим дозволяють діяти через себе силі бісівській.

 Сучасні люди бояться тих людей, які їм заздрять. Бояться що вони їх пограбують і, щоб запобігти цьому, прибігають до будь-яких засобів захисту, тільки не до Бога: ставлять сигналізації, камери відеоспостереження, наймають охорону та інше. Не хочуть підкорити себе волі Божій, забувають слова, сказані пророком Давидом: «Аще не Господь сохранит град, всує бде строгий». Ще більш нерозумно поступають ті люди, які для захисту себе від магічних дій вдаються до безглуздих способів, видуманих тим же ворогом роду людського, а саме – боячись щоб їм або їх дітям не зіврочили, чіпляють шпильки на одяг, перемотують ниткою пальці, прикривають немовлят, щоб їх не зглазили, поміщають в домах обереги і багато чого іншого. Тим самим діавол приховує від людей реальну силу, якої боїться, яка може сокрушити всі козні його і його служителів. Ця сила може захистити від негативної енергії, яка дійсно витікає від заздрісних людей. І дуже багато людей, серед них є і такі, які ходять до церкви, вважають себе віруючими, використовують вище згадані методи захисту, забуваючи що хрест, яким Іісус Христос переміг смерть, а також призивання імені Божого з вірою може захистити від будь-якого заздрісника. Хоча слід пам'ятати, що не сама людина являється ворогом, який нам шкодить, а тільки діавол, який в даний момент діє через цю людину. В цьому ми можемо переконатися послухавши випадок із життя преп. Іоанікія, пам'ять якого звершується сьогодні.

 Жив він у другій половині ІХ століття в Греції. Був воїном при царі. Залишивши мирське життя відправився подвизатись на гору Олімп, де непереривною боротьбою зі своїми страстями, трудами і молитвою досягнув святості, і прославився як великий подвижник і чудотворець. Так що багато людей приходили до нього за порадами, і попросити його молитв і ходатайства перед Богом. На тій горі жив і інший інок на ім'я Єпіфаній. Почувши про славу преп. Іоанікія Єпіфаній позаздрив і задумав погубити його. Одного разу, під час засухи коли вся трава на горі висохла, також кругом келії було багато сухих дерев. Єпіфаній підпалив суху траву при підніжжі гори, щоб преподобний в тому пожарі згорів разом із келією. Але Бог, Який спас із вогню отроків у Вавилоні, зберіг і невредимим угодника Свого. Блаженний же бачучи злобу свого ворога не розгнівався на нього, і навіть не засмутився, а бажаючи добром перемогти зло, прийшов зі смиренням до Єпіфанія і умоляв про прощення, якщо в чомусь провинився перед ним.

 Як бачимо дорогі браття і сестри, що не якісь засоби безпеки спасли преподобного, а жива віра і надія на Всемогутнього Бога, які спасали його і не один раз від заздрісних людей. І Господь обіцяє завжди оберігати вірних Йому, говорячи: «Надеющихся на Мя не посрамлю». А тому покладемось на волю Божу, не будемо противитись їй своїми гріховними ділами, і тільки тоді Господь зможе нас захистити, і ввести в Царство Своє, куди бажаю всім попасти. Амінь.

Марчук Вiктор

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин