Друние статьи

Кальян - церковный взгляд на проблему
Кальян - церковный взгляд на проблему
Сейчас очень в моду вошло курение с использованием кальяна. Внешне он привлекателен тем, что как бы представляет альтернативу сигаретам.


Как привлечь молодежь к церковной жизни
Как привлечь молодежь к церковной жизни
В последние годы в Церкви уже почти никто не оспаривает то, что воспитательная работа в молодежной среде должна иметь свои особые формы и методы, свои специальные подходы.


Знакомство с незнакомыми людьми
Знакомство с незнакомыми людьми
Сколько тысяч паломников, богомольцев, туристов, и просто любителей искусства ежедневно посещают Свято-Успенскую Почаевскую лавру


новий рік в Почаєвській Семінарії
Як проходив новий рік в Почаєвській Семінарії
Як новий рік розпочнеш так і його проведеш. Здавна існує таке повір’я, тому наші справи говорять за нас. Кожна людина наділена вибором, але чи вірно його робить залежить лише від неї.


Чего не дано «просвещенной» Европе
Чего не дано «просвещенной» Европе
Благодатный ум видит то, что не может видеть глаз; видит внутреннее под внешним, и видит сердце под платьем, и видит человека за лицедеем и Бога за человеком.


Вифлеемская пещера
Вифлеемская пещера
«Только некий Бог может спасти мир!» Это последний крик философов и пророков древних времен. Это крик человечества, томящегося во оковах князя мира сего, в лабиринте без окон и дверей, в жизни, теряющейся в нирване и гадесе.


Поучение на евангелие
Поучение на евангелие в крещенский сочельник и на Святое Богоявление
Естественно, народ почитал Иоанна гораздо выше Христа. Тот всю жизнь свою проводил в пустыне, был сын архиерея, носил необычайную одежду, призывал всех ко крещению и, сверх того, родился от неплодной


История одной непослушной дочери
История одной непослушной дочери
Большую силу имеет слово родителей! Оно может низвесть на детей благословение Божие; оно же, сказанное в раздражении, может окончательно погубить детей, т.е. навлечь на них тяжкие бедствия.


Миссионерская деятельность Православной Церкви
Миссионерская деятельность Православной Церквив современном мире
Великий миссионер XIX в., прославленный в лике святых нашей Церкви, святитель Иннокентий Московский, видел в миссии подвиг свидетельства о Христе


Кто помогал великим полководцам
Кто помогал великим полководцам?
Многим ли известно, что полководец А. В. Суворов не потерпевший ни одного поражения, отличался особенным благочестием. В родном селе он пономарил в храме

Вчення Православної Церкви про Ангелів

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 “Свят, свят, свят Господь Саваоф,исполнь небо и земля славы Его.”(Ис 6,3)Кожної Божественної літургії ми з вами браття і сестри чуємо ці слова ангельського славослів’я і хвали Богу. Це по бачив пророк Ісаія в одному із видінь, коли серафими стояли довкола престолу Божого і так прославляли творця. Пророк Даниїл також удостоївся бачити “Ветхого деньми, сидящего на престоленебеснем и тысящатысящангелов служаку Ему и тьмы тем предстояхуему“(Дан 7,10). Так проходить безпосереднє служіння ангелів Богу, яке виражається в тому, що вони предстоять перед Богом, поклоняються Йому і славослов’ять Його. Але це лише один шлях для досягнення цілі їхнього буття. Інший шлях яким ангели ведуться до совершенства і блаженства – це шлях служіння людям і світу,як орудій промислу Божого. Що і бачимо на сторінках Старого і Нового Заповітів. Адже вся історія домостроітельства людського спасіння звершувалась при участі ангелів. Вони являлись благочестивим патріархам,відкриваючи їм майбутнє зокрема про благословіння від їх Нащадка всіх племен земних. При участі ангелів народу ізраїльському був даний Мойсеєвий закон, вони неодноразово являлись святим пророкам , возвіщаючи волю Божу і долі людські. Також з самого приходу в світ Спасителя вони служили Йому. Навіть ще коли Божественний младенець був в утробі Своєї Пречистої Матері, ангел повеліває обручнику Іосіфу йти в Єгипет на момент виконання указу Ірода. У тиху різдвяну ніч ангели першими співали “слава в вышних Богу и на земли мир.”(Лк 2,14)Так упродовж всього земного життя Спасителя і навіть при воскресінні камінь від гробу був відвалений ангелом. А коли Господь возносився своєю Пречистою плотію на небо, то ангели возвістили апостолам про друге Боже пришествіє на землю, таким самим чином, як вони бачать Його йдучого на небо.

  Чому ж пам'ять Святих сил безплотних звершується в листопаді? По старому літочисленню рік починався з березня,тому листопад відповідно був девятим. А Свята Церква у своєму вченні через священномученика Діонісія Ареопагіта розділяє агелів на девять чинів, це три ступені ієрархії по три чини. До вищої ангельської ієрархії відносяться шестокрилаті серафими, многоочиті херувими і богоносні престоли. До середньої – господства, сили і власті. І нижчу ієрархію складають начала, архангели і ангели. Число ангелів дуже велике,але із числависчихосьми духів,першим Церква признає Михаїла,тому і свято нинішнє називається Собором архістратигаМихаіла і інших небесних сил безплотних. Ім’я Михаіл означає “хто яко Бог”. Він перший повстав проти сатани, коли той в гордості своїй ополчився на Вседержителя, що закінчилось низверженнямДенниці з неба. Михаілі всі сім Архангелів знаходяться в особливому служінні у Бога які возносять“ молитви святых и восходят пред славу Святаго. “(Toв 12.15).

 Церква також вчить, що кожен віруючий має особливого ангела,який постійно перебуває поруч і називається ангелом хранителем. Отці церкви кажуть, що Бог дає ангела хранителя в таїнстві хрещення, але іноді вони давався істинно віруючим і до хрещення, що підтверджується історією навернення Корнилія. Ангел хранитель служить людині впродовж усього її земного життя і після смерті супроводжує душу в уготоване їй місце. Однак свт. Василій Великий попереджує нас“как голубей отгоняет дым а голубей смрад, так и ангела хранителя нашей жизни отгоняет многоплачевныйи многосмердящий грех.”Але і тут согрішивший не повенен впадати у відчай, а покаятись і тоді по слову Спасителя радость бывает пред ангелы божиими о едином грешнице кающемся” (Лк 15,10).

 Ось таке браття і сестри вчення православної церкви про ангела хранителя. Що може бути відраднішим за нас за це вчення? А тому то вознесемо благодаріння Господу, Спасителю нашому, який так розлюбив нас, як малих дітей, що приставив до нас таких великих і святих керівників. Будемо благо дарити і святих ангелів за те , що вони по любові до нас не гнушаються нашої нечистоти, наших немочей і не достатків. А розносячи благодаріння Богу і ангелам, постараємось навернути во благо для себе їхнє благотворне служіння нашому спасінню, щоб коли прийде час і нам самим залишити це земне житіє і вступити в сонм безплотних духів, зустріч з ангелом хранителем була для нас не в укоризну і стид, а в радість і вічне утішеніє. Амінь.

 Барановський Ігор

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Душе быть доступною страстям — полезно для уязвления совести; пребывать же в страстях — дерзко и бесстыдно. Бесстрастие же не в том состоит, чтобы не ощущать страстей, но в том, чтобы не принимать их в себя.

Преподобный Исаак Сирин

Ты не без немощей. Используй же их во благо, а именно, на них воспитывай смиренное чувство, свое окаянство и недостоинство. Но это, конечно, не значит: умножай немощи, дабы их обращать во благо. Речь идет о немощах, которые тобою допущены при всем твоем желании и стремлении не иметь их.

Священномученик Арсений (Жадановский)