Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь на тему: «Зустріч з Христом»

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 Дорогі брати та сестри, сьогодні вся повнота Церкви Христової, святкує пам'ять святого апостола і євангелиста Луки. Святий апостол і євангелист Лука уродженець Антіохії Сирійської, яка тоді була центром культури та просвітлення в Малій Азії, апостол з 70-ти, сподвижник ап. Павла, лікар з освідченого грецького середовища. Почувши про Христа, Лука прибув до Палестини і тут гаряче сприйняв вчення від Самого Господа. У числі 70-ти учнів св. Лука був посланий Господом на першу проповідь про Царство Небесне, ще за життя Спасителя на землі. Після Воскресіння, Господь Іісус Христос з'явився св. Луці і Клеопі, котрі йшли в Еммаус.

 Ап. Лука взяв участь у другій міссіонерській подорожі ап. Павла, і з тих пір вони були нерозлучні. Коли св. ап. Павла залишили ті, хто з ним продовжував ділити з ним всі труднощі благовістницького подвигу. Після мученицької кончини первоверховних апостолів, св. Лука залишив Рим і з проповіддю прийшов в Ахаію, Лівію, Єгипет і Фіваїду.У місті Фіви він мученицьки закінчив земний шлях.

 Дорогі браття і сестри! Церква на протязі року, вшановує пам'ять тих чи інших святих, щоб ми подражали їхній вірі по слову ап. Павла: «Поминайте наставниковваших, которые проповедывали вам Слово Божие, и, взирая на кончину их жизни, подражайте вере их» (Євр. 13:7).Що ж ми можемокорисноговзяти для себепрослухавшижиття св. ап. ієв. Луки?Життяцього апостола показує нам, яка повинна бути істинна зустріч з Христом. Вчена світська людина, почувши Живе Слово з вуст Христових, зразу назавжди закарбувала Його в своєму серці, зробивши з свого тіла Храм Божий. Різностороння освіта, медицинськ практика і живопис, ось чим було наповнене життя апостола до зустрічі з Христом. І раптом все це переходить на другий план, а на першомустаєДжерелоЖиття - Господь наш Іісус Христос.

 Кожен з нас може розказати свою зустріч з Христом. Майже всі з нас зустрілись вперше з Ним в купелі Святого Хрещення, яке відродило нас, звільнило від рабства гріху, дало сили для подальшого розвитку як духовного так і тілесного. Далі ця зустріч відбувається у храмі Божому.І тепер ми повинні поставити собі питання: "Чи вміємо ми зберігатти ту Благодать, яку Господь подає нам, в св. Таїнствах Церкви?" Роздумуючи над цим питанням, ми прийдемо до висновку, що Благодаль легше отримати ніж зберегти. А це відбувається тому, що в нас нема чудової добродєтєлі, яка була в ап. Луки - це безкорисна відданість, яка є плодом Любові. як же ж цієї добродєтєлі не вистачає в світі, як не вистачає людей відданих своїй справі, батьківщині, що ж тоді можна говорити про людей відданих Богу. Ми можемо себе обманювати і говорити: "Що ми є Христові, ми віддані Христу", але Св. Письмо вказує які ж саме повинні бути Христові люди:"ИжеХристовы суть плоть распяшасострастьми и похотьми"(Гал. 5:24). От саме страстьми і похотьми наших тіл, виганяють Благодать Божу з наших сердець.

 Можливо хтось із поміж нас опинився далеко від Бога в духовному розумінні, можливо комусь важко навернутися і прийти до Христа, погляньмо на приклад св. ап. Луки і навчімося у нього віри та відданості Божому Милосердю, бо господь близький для всіх, Він бажає прийти у домівку до кожного з нас, від нас лиш потрібно відкрити для Нього двері своїх душ, як це колись зробив ап. Лука і вірмо, що Господьперемінить наше життя, перемінить наше серце, що в нашій душі запанує мир і спокій. Амінь.

Кунiн Василь

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин