Любечко Василь

Проповідь на свято Покрова Пресвятої Богородиці

Во ім`я Отца і Сина і Святого Духа!

 «Величаем Тя Пресвятая Дево и чтем Покров Твой Честный».Такими словами дорогі браття і сестри Церква Христова величає Пресвяту Богородицю, почитає Її Духовний Покров заступництво і ходатайство перед Богом,яке ми отримали,по великому милосердю і любові Матері Божої до нас.

 З тих пір як воля Божественного Страдальця і Спасителя світу всиновило рід людський Божій Матері в лиці улюбленого учня Спасителя Іоанна Богослова,це покровительство не переривалось ні на один день.Світ наповнений багатьма знаками Її Материнської любові.

 І в сьогоднішній день Свята Церква згадує про чудесне заступництво Матері Божої роду людського,яке сталося у Візантії в 10ст. в час правління імператора Льва Мудрого,саме тоді сарацини,народ сильний і войовничий,ненависники християнської віри,вторглися в землі Візантійської імперії і дійшли,аж до Столиці Константинополя,з единою ціллю,стерти його з лиця землі,розрушити його багаточисленні храми,багато яких було посвяченно в честь Богородиці,жителів піддати лютій казні надругавшись над їх вірою.

 В таку нелегку хвилину всі жителі від малого до великого зібралися у Влахернському храмі,і у відчаю немаючи звідки чекати допомоги,вони з великим плачем звернулися в молитві до Матері Божої,це була остання їх надія.

 Можна тільки уявити,як молилися вони дивлячись у завтрашній день,звідки вже віяло диханням смерті. Глибина покаяння і сокрушення в гріхах була настільки велика,що Цариця Небесна Сама поспішила явитись до нещасних і втішити їх. Це чудесне видіння сподобилися бачити блаженний Андрій і його учень Єпифаній,вони побачили своди храму відкриті,а на воздусі Божу Матір з сонмом святих,яка поклонивши коліна молила Сина свого за християнський мир,покриваючи при цьому Своїм Чесним Омофором.

 В пам'ять про таку подію і для постійного нагадування християнам про заступництво Цариці Небесної,Церква встановила щорічне святкування в сьогоднішній день Чесного ЇЇ Покрова.

 До яких роздумів дорогі браття і сестри підводить нас це свято. По-перше,ми повинні всесвітньо почитати,величати і з усердям благодарити Пресвяту Богородицю за ЇЇ великі до нас благодіяння.

 По-друге,повинні прибігати під Покров Заступниці у всіх наших потребах з твердою надією на ЇЇ допомогу.Вона як Мати Божа з великим дерзновінням,як ніхто інший може,як говорить апостол Павел:»приступати до престолу благодаті Божої,щоб отримати милість і благодать для благовременной допомоги людям»(Євр.4,16)Невже Вона Преблагословенна Цариця неба і землі,не захоче послати нам благодатну допомогу,коли ми будемо молити ЇЇ про це?А Син Божий,невже Він,непослухає Своєї Люблячої Матері,коли Вона,буде ходатайствувати перед Ним за нас.Перебуваючи тут на землі ІІсус Христос,звершив багато чудес,і перше з них Він звершив на прохання Своєї Матері в Кані Галілейській(ІН.2,1-10)Невже Він,не звершить угодного Їй для блага віруючих в Нього і нині в наш час,коли»Йому дана всяка влада на небі і на землі»(Мф.28,18)

 «Честнейша Херувим и славнейша без сравнения Серафим»без сумніву є перша приємниця і подательниця Благодаті Божої.Тому Вона більше ніж інші святі угодники звершила і досі звершує чудесні благодіяння віруючим,за які величають ЇЇ у всіх кінцях вселенної.

 Тому-то,і ми,дорогі браття і сестри,як ЇЇ діти будемо просити,молити,благати,щоби Вона у цей нелегкий час покрила нас Своїм Чесним Омофором і сподобила нас бути причасниками тієї Богомуготовленної радості про яку Апостол Павел говорить,що око не бачило,вухо не чуло,і на думку людині не приходило,що Бог приготовив для люблячих Його Амінь!

Любечко Василь

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский