Інші статті

Как прощаются грехи?
Для Господа сказать слово – то же самое, что и сотворить дело. Для простого смертного одинаково легко сказать и: Прощаются тебе грехи


Фетишизм і православ’я

Якщо подивитись на дану проблему очима сторонньої людини, то можна знайти багато спільного між фетишизмом і нашою православною практикою


Зачем творить дела милосердия ?

Бедный может быть жив и без того, чего просит, но дающий ему без того, чтобы быть,




Любите врагов ваших




О любви и браке




Православный приход на Пальме де Майорке
В апреле этого года по приглашению благочинного приходов Московской Патриархи Испании и Португалии архимандрита Макария была совершена поездка в испанский город Пальма


Закарпаття очима Почаївської семінарії
Студенти Почаївської Духовної Семінарії познайомилися із Закарпаттям, його чарівною природою, багатовіковою історією


Воскресная школа при Почаевской Духовной Семинарии совершила паломническую поездку по Закарпатью




Как у нас появились фальшивомонетчики
Подделка денег как преступный промысел известно с тех пор, как деньги стали универсальным эквивалентом обмена.


Что написано на сердце человека?
В жизни вы можете наблюдать духовный закон: «Ничто не проходит бесследно». Все, что вы делаете, говорите или даже просто желаете и думаете, - отпечатлевается в вашем сердце

Проповідь на Торжество Православія

В ім'я Отца і Сина і Святого Духа!

 Перша неділя Великого Посту Церква святкує як день Торжества Православ'я. Історично це свято пов'язане з остаточною перемогою над єрессю іконоборства, що протягом кількох століть терзала православний світ. Зараз нам з вами важко представити як можна не признавати, не цінувати ікони.

 Але тоді, коли почалися гоніння на святі ікони, або іншими словами повне знищення ікон, для того щоб люди забули як виглядав Христос, Божа Матір і святі. Не дивно, що до сьогоднішнього часу так мало збереглося ікон саме древніх ікон того часу, їх старалися всі знищити. Зі сторони державної влади для цього прикладали всі зусилля. Так, знаменитому ікописцю Лазарю, для того щоб він не зміг більше писати ікони, травмували руки гарячим залізом. Але не дивлячись на це, іконописець Лазарь після цих страшних тортурів зумів написати ікону Іоанна Предтечі. Захисникам іконопочитання Феофану і Федору Палестинським імператор наказав на лобі випалити гарячим залізом язічеські знаки. На це вони сказали: «Пиши цар, все це буде прочитано на Страшному Суді перед Богом».

 На протязі багатьох років імператори, змінюючи один одного, проводили політику іконоборства, вживаючи і влада, і силу, і це було гоніння на Церкву не з боку язичників, а з боку християн, які ухилилися від істини і робили все можливе, щоб її зруйнувати.

 Але й ці часи пройшли… Відійшли у вічність на суд Божий ті, хто піднімав свою руку проти Церкви. В IX столітті , а саме 11 березня 843 року Церква установила празник Торжества Православія, який почали святкувати в першу неділю Великого посту. Церква почала Торжествувати, так як перемогла всі єретичні вчення.

 Після гоніння на святі ікони Святі Отці визначили місце православної ікони в нашому житті. Ікона це зображення обоженої, одухотвореної людини. Іншими словами саме благодать Божа є причина святості і зображеного лиця і самої ікони; вона же саме являє можливість спілкування зі святим через його ікону.

 Встановлюючи це свято, благочестиві отці і святителі висловлювали свою надію на те, що істина, дарована Богом, завжди буде зберігатися Церквою, які б сили на цю істину ні озброювалися.

 Згадуючи про ці давно минулі часи, варто і нам, сучасним людям, задуматися про те, що ж таке віра, за яку так боролися отці. Дійсно, якщо подивитися на всю історію після Христа, то можна побачити, що не проходило жодного десятиліття, щоб не не починалися гоніння на Православну Церкву. І ми знаємо, що стояння за істину ніколи не було простим - воно вимагало мужності, твердості духу, сили віри, сили своїх переконань ...

 Разом зі святкуванням Торжества Православія, Церква оберігає православне вчення. Сьогодні, в великих соборах звучить грецьке слово «анафема». Словом анафема означається відлучення, відкидання. Анафема – церковне прокляття. Коли Церква проклинає будь-яке вчення - це означає, що це вчення містить у собі хулу на Святого Духа. Коли Церква проклинає окремих людей - це значить, що вони засвоїли і проповідують таке вчення, яке противне вченню Церкви.

 Господь також сказав своїм учням і апостолам: «Що тільки зв'яжете на землі, буде зв'язане на небі; і що тільки розв'яжете на землі, то буде дозволено на небі »(Мф.18: 18). Тому все єретики і розкольники, навіть вероотступники повинні знати, що ця церковна анафема, яка вимовляється на них зараз, тут на землі - буде обов'язково повторена там, на небі.  Сьогодні Церква анафематствует тих, хто заперечує властивості Божі, правила і постанови Святих Вселенських Соборів Святих отців, тих, хто заперечує правила благочестя, не вважає святих ікон, - сьогодні їм Свята Церква виголошує анафему, розкольникам, сектантам та єретикам.

 Бути православним є сьогодні дуже важливо. Православне руководство земного життя основано на Евангелії і провірено досвідом багатьох подвижників, які досягли царства Небесного. Сьогодні нам надзвичайно важливо знати нашу віру, бо знову приходить час боротьби за Православ'я.

 Нічого не змінилося з тих стародавніх років. І сьогодні на нашу свідомість обрушується величезний інформаційний потік, який намагається зруйнувати православну віру ... Але як в минулому, так і зараз спроби послабити або змінити віру, висміяти, показати її нежиттєздатність ... - всі ці спроби ніколи не увінчаються успіхом, тому що Сам Бог дав людям дар віри, і Він допомагає кожному віруючому зберігати цей дар. Як чудово сказав про це святитель Іоанн Златоуст: "Властивість віри полягає в тому, що вона затверджується, коли проти неї повстають". Так було в минулому, так відбувається і сьогодні ...

 Зрозуміло, що повне торжество Православія для відкриється для нас у вічності – в своїй красоті, величності і славі. Торжество Православія на землі полягає в тому, що остаточне спасіння тільки в Православній Церкві.

 І сьогодні Церква, не дивлячись на зовнішні утиски противників Православія, Церква нам говорить: Торжествуйте, що тільки Христсос оберігає істину Православну Церкву; Торжествуйте, що тільки в істинній Православній Церкви можна наслідувати спасіння; Торжествуйте, що навіть і ці маленькі діти через вашу твердість в вірі зможуть наслідувати Царство Боже. Амінь.

 Сторчовий С.В.

ІНШІ ПРОПОВІДІ