В чем состоит сила влияния жены на мужа
«Женщина имеет великую силу как для добродетели, так и для порока», — говорит святой Иоанн Златоуст. «Никогда никакие силы мужчины (в семье) не могут устоять перед добром или злом женщины
сила влияния жены на мужа
В чем состоит сила влияния жены на мужа
Женщина имеет великую силу как для добродетели, так и для порока», — говорит святой Иоанн Златоуст. «Никогда никакие силы мужчины (в семье) не могут устоять перед добром или злом женщины


Психоневрологические заболевани
Психоневрологические заболевания на духовной почве
Рассмотрение этого рода заболеваний хочется начать со слов современного греческого писателя, митрополита Иерофея (Влахоса)
суд Божий
Смерть, о которой знали еще год назад
В Священном Писании смерть представляется как разлучение души от тела. Человек рождается смертным и любомудрие состоит в том, чтобы бояться грехов, а не смерти.


Церковь, наука и образование
Церковь, наука и образование
Наступивший XXI век принес новые надежды и тревоги, остро поставил перед нами вечные вопросы бытия - о добре и зле.


Представник Почаївської духовної семінарії побував на студентській конференції у місті Київ
12 березня 2012 року у Київській духовній академії і семінарії пройшла 3-тя щорічна студентська конференція


Из жизни будущего века
Из жизни будущего века
Возвращение домой. Ах, как блаженно возвращение домой! Тем более сладко возвращение в дом, в котором ждут родители, и братья, и сестры, и дети, и друзья!

Новые издания преподавателей Почаевской Духовной Семинарии

Унія в Україні. ХХ століття

«Унія в Україні. ХХ століття»

"У 1696 році здійснилось приеднання частини Православної Церкви до Римо-Католицької у межах польсько-литовської державності. Спільнота, що повстала в результаті цього акту, одержала назву уніатської (пізніше — греко-католицької) церкви". Епсуclореdiа Каtoliска. Lиblin, 1989, t. 2, s. 1126.

 Виникнувши в значній мірі з причин позацерковних, — як результат синтезу тодішньої місіонерської даяльності Рима, східної політики Речі Посполитої і користолюбних інтересів частини православної іерархії, новоутворена конфесія стала претендувати на церковно-канонічну незалежність, на якесь своерідне монопольне право української національної Церкви. Від народу приховувалась духовно-еклезіологічна пустота унії, взамін якої пропонувалась казочка про спасіння українців папою римським від свавілля польських панів. Страшними протиріччями наповнення всі чотири століття існування Берестейської униї у всіх її аспектах — від конфесійно-політичного до індивідуально-пастирського. Ця книга представляв вам, шановні читачі, аналіз діяльності Греко-Католицької Церкви в Україні у XX ст. За основу взято архівний матеріал, правові акти ГКЦ, твори її провідних діячів. Ціею книгою мені хотелось би не добавляти ще один камінець у строкату мозаїку протирічь ГКЦ в цілому, а поставите вас перед вирішенням індивідуальної проблеми: — Церква — це реалізація установленого Богом процесу спасіня людини у конкретних історичних умовах; — опрацювавши материал цієї книги, співставте його з вищенаведеним визначенням і вирішіть для себе основну проблему еклезіологію греко-католицької спільноти — чи може вона називати себе Церквою у християнському розуміні цього слова, а свою даяльніть — реалізацією ідею процесу спасіння душі людської в індивідуальному плані.

Протоієрей Олексій Добош, кандидат богословських наук

ДРУГИЕ СТАТЬИ НА ЭТУ ТЕМУ

    Воссоединение униатов Западной Украины - малоизвестные страницы истории

    Патриархат украинской греко-католической Церкви - быть или не быть?